WordPress Sitenize Güncel Haber Ekleme

Sidebar yani “Bileşenler” kısmı sayesinde sitenize güncel haberleri nasıl ekleyeceğiniz konusuna değineceğiz. Haber kodları ve alt yapısı “Türkiye Aktüel” tarafından sağlanmaktadır. Gündemi yakından takip eden haber portalının WordPress’te kullanım için uygun halde olan kodlarını ve sitenize nasıl ekleyeceğiniz konusuna değineceğiz. İlgili kodlar WordPress.com sunucusu üzerindeki bloglarınızda çalışmayacaktır.

WordPress Bileşenler Haber Ekleme

Öncelikle ilgili kodu ekleyeceğiniz sayfaya “Görünüm > Bileşenler” kısmını takip ederek gelin.  Ardından ilgili haberi eklemek istediğiniz bileşen adını seçin ve yan tarafta bulunan “METİN” ibareli bileşeni ekleyin.

Bileşeninize bir isim verin. Örneğin; “Son Dakika Haberler” veya boşta bırakabilirsiniz.

İlgili “İçerik” kısmına “Türkiye Aktüel Haber Kodları” kısmından dilediğiniz bir kodu seçin kopyalayın ve ekleyin. Kaydettiğinizde ilgili kodun görselindeki haber sitenizde yayınlanmaya başlayacaktır. Wptr.net olarak bizim sağ bileşen kısmımızda yer alan kod ise kayan haber kodu sayfasında yer alan koddur. Bu kodu kullanabilirsiniz.

Sitenizde %100 X 150 boyutlarında kayan haber kodunu ekleyebilirsiniz. Genişlik ilgili yer kadardır ve height=”150″ yazan yerdeki 150 rakamını değiştirerek yükseliği değiştirmeniz mümkündür.

Kodları eklemekle ilgili yaşadığınız bir sorun olursa bu ilgili problemleri bizlere aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz. Hızlı bir şekilde teknik destek sağlanacaktır.

8 thoughts on “WordPress Sitenize Güncel Haber Ekleme”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir