Blog Konusu Nasıl Seçilir?

| 31 Ekim 2013 | 0 Comments

İlham meleklerinin ne zaman geleceği belli olmaz. Bir bloga başlamakta böyle birşeydir. Bir anda yeni bir bloga başlamaya karar verirsiniz fakat tam olarak nasıl bir blog açacağınız konusunda kararsızsınızdır. Genelde bu işi kalitesiz ve eksik yapan arkadaşlar aratırlma hacmine göre blog açmakta ve spam yöntemlerle bu bloglarını büyütmeye çalışmaktadır.

blogs

Genel olarak arama hacmine göre yola çıkmak pek fazla sağlıklı ve kaliteli bloglar doğurmaz, o yüzden kendinize kulak verme vakti geldi.

Hangi Alanda Çok İyisiniz

Blog açmaya karar vereceğiniz konuda kesinlikle yetişmiş bir bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir. Bu sizin için enerji kaynağı kadar önemlidir. Blog açacağınız alan eğer çok aratılmıyorsa bile siz o alanda blog açmaya kararlı olun. Örneğin; “Çelik Kapının Kolu” gibi çok fazla kimseyi ilgilendirmeyen bir alansa bile siz o Çelik Kapının Kolu’nu detaylıca blogunuzda işleyin.

Bilgi birikiminiz içerisinde ne ağır basıyorsa ilhamda yine kendi içinizde olacaktır. Daha da önemlisi blog açarken dikkat etmeniz gereken özellik kendi sevdiğiniz bir alan olup olmadığıdır. Eğer sevmediğiniz bir konuda blog açacaksanız bu isteğiniz 1 ay veya bir kaç ay sonra yok olacaktır. Bir süre sonra atıl durumda bir blog açmış olacaksınız.

Insanlara Faydalı Içerik Her Zaman Kazandırır

Blogunuzu açarken karşınızda olması gereken tek şey “bu blogla ben insanlara yardımcı olacağım” olgusu olmalıdır. Aksi taktirde bir beklenti içerisinde açılan bloglar bir süre sonra yok olmakta ve daimili sağlanamamaktır. Siz hedefleriniz temiz ve güzel bir şekilde tutmalısınız. Blog konusu seçmek zahmetli gibi dursada yine kendi yetenek ve bilgi birikiminizle alakalı olduğu için sizden daha iyi kimse bu konuyu bilmiyor.

Şimdi bir kaç dakika durun ve en iyi bildiğiniz konuların bir küçük listesini çıkartalım.

Yukarıdaki kısıma çıkattığımız listede yer alan alanlar arasından birini seçmeniz gerekmektedir. Bunun arasında en keyif aldığınız alanı belirleyip seçme işlemlerine devam edebilirsiniz. İlk yazdığınız genelde en çok sevdiğiniz ve en iyi bildiğiniz konu olabilir.

Şimdi neşeli bloglamalar.

Bağlı Kategorisi: Blog Okulu

Wptr Editörü ()

2005 yılından bu yanadır Wptr.net üzerinde tema, eklenti ve haber paylaşımı yapıyorum. Bana ulaşmak için iletişim kısımını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.